logo

poukazy

Dárkový poukaz na originální plechový portrét

Proč Fotograf na plech?

Protože k fotografování používám historickou technologii, mokrý kolodiový proces, kterým skutečně fotím přímo na kovové desky. Postup v 50. letech 19. století vymyslel a do praxe uvedl Angličan Frederick Scott Archer. Jeho podstatou je ruční práce, od přípravy potřebných chemikálí přes polití desky, zcitlivění, expozici pomocí 120 let starého deskového fotoaparátu, vyvolání a ustálení až po závěrečné zalakování směsí sandaraku, lihu a levandulového oleje. Výsledkem je takzvaný přímý pozitiv, vždy pouze jediný originál fotografie vytvořené bez negativu velkoformátovým přístrojem přímo na kovovou desku s životností v řádu stovek let.

Co takové focení na plech obnáší?

Portrétní sezení probíhá v ateliéru v Praze na Malé Straně (Vlašská 6) a trvá přibližně hodinu. Na úvod se domluvíme, jak má výsledný portrét vypadat, představím jednotlivé kroky celého procesu a potom pořídíme fotografii na plechovou desku formátu 18x24 cm. Tu je následně nutné vyprat, usušit, naskenovat a zalakovat, což zabere dalších přibližně 30 minut. Na finalizaci můžete počkat přímo ve studiu, případně se projít po Malé Straně, posedět v některé z kaváren v okolí nebo domluvit vyzvednutí v jiném termínu. Po focení dostanete kromě samotné desky v kartonové obálce také digitální náhled v kvalitě pro internet a zároveň je možné objednat i tištěnou reprodukci až do formátu 100x150 cm.

Tištěné poukazy určené pod vánoční stromek je možné vyzvednout osobně po předchozí domluvě (tel. 735 165 900) kdykoli až do poledne 24.12. na adrese Vlašská 6, Praha 1 - Malá Strana. Poukazy v elektronické podobě zasílám mailem obratem proti potvrzení o zadané platbě na účet 35-5595320267/0100 (Komerční Banka).

  • Poukaz na portrét 18x24 cm

  • 2 950
  • 1 hodina ve studiu

    prezentace kolodiového procesu

    portrét na plechové desce 18x24 cm